Postaw na zdrowie

Od dawna skuteczne ...
... od dziś bezpieczne

Zobacz produkt

SPOTKANIE 5: Masaż bańkami

W tym spotkaniu chciałabym sięgnąć do tradycyjnej medycyny chińskiej, dla której od wieków stawianie baniek, ale przede wszystkim masaż bańkami, jest jednym z podstawowych sposobów leczenia wielu schorzeń narządów wewnętrznych i zewnętrznych, jak również zaburzeń natury estetycznej.

Chińska medycyna naturalna opiera się na energii, podążającej przez ciało specjalnymi kanałami, które nazywane są meridianami. Chińczycy zawsze wierzyli, że dzięki harmonijnemu przepływowi tej energii przez całe ciało, możliwe jest utrzymanie go w doskonałym zdrowiu. Stosowanie baniek i ich działanie w pewnych punktach, ma za zadanie pobudzenie przepływu tej energii. W pewnych miejscach mogą tworzyć się jej zatory, lub płynny przepływ może być zaburzony, co można regulować przystawianiem baniek. Prawidłowy przepływ energii ma rewelacyjne działanie na wszystkie narządy wewnętrzne, umożliwiając im prawidłowe funkcjonowanie.

Masaż leczniczy

Korzystnym efektem masażu próżniowego jest również jego bezpośredni wpływ na skórę, tkankę podskórną i mięśnie. Działanie prozdrowotne próżniowego masażu leczniczego związane jest z silniejszym ukrwieniem tkanek i ich lepszym odżywieniem oraz przyspieszeniem odpływu krwi żylnej i limfy, co ułatwia usuwanie zbędnych produktów przemiany materii oraz innych substancji szkodliwych. Dlatego masaż leczniczy bańkami, jest wykorzystywany w leczeniu zespołów bólowych oraz innych schorzeń mięśni, stawów oraz kręgosłupa.

Masaż antycelulitowy

Rewelacyjnym odkryciem ostatnich czasów jest fakt, iż masaż bańkami bezogniowymi stanowi doskonały masaż antycelulitowy. Dzięki swoistemu drenażowi limfatycznemu oraz zwiększonemu przepływowi krwi w tkance podskórnej, przyspieszeniu ulega proces przemiany materii, co powoduje szybsze rozbicie i spalanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. W chwili obecnej wiele gabinetów kosmetycznych posiada w swojej ofercie masaż antycelulitowy bańkami. Jednak dzięki temu, że bańki bezogniowe są ogólnie dostępne, a zabieg jest prosty do samodzielnego wykonania w domu, dla wielu kobiet jest to jedyny sposób na skuteczną walkę z celulitem.

Masaż bańkami jest również jednym z najlepszych istniejących sposobów odprężenia i rozluźnienia mięśni szczególnie w stanach przemęczenia stresu i wzmożonego napięcia nerwowego.

Jeden zabieg powinien trwać około 15-20 minut. Można go stosować z przerwą dwudniową, ponieważ komórki ciała muszą mieć odpowiedni czas na regenerację. Zbyt częste, codzienne stosowanie, absolutnie nie da oczekiwanych rezultatów, a nawet może doprowadzić do pogorszenia. Całość kuracji, odnośnie konkretnego schorzenia, to dziesięć regularnych zabiegów.W przypadku przewlekłych dolegliwości organizmu, powinno się stosować masaże z przerwami tygodniowymi.

Komentarze:

 1. Pani Anno!
  Tzw pajączki, są przypadłością związaną, z kruchością naczyń tkanki podskórnej. Niestety w trakcie masażu bańką może dojść do nasilenia tych objawów i pojawienia się nowych, trudnoleczących się zmian.
  Pozdrawiam!

 2. Witam,
  czy można robić masaż antycellulitowy na udach przy tzw. pajączkach – czy to jeszcze nie pogłębi tego defektu
  Pozdrawiam,
  A.

 3. Pani Joanno!
  Co Pani rozumie przez przykurcz mięśni? Pytanie zadane jest zbyt enigmatycznie, by móc dać fachową odpowiedź.
  Pozdrawiam!

 4. Dzien dobry, czy mozna wykonac basac karku taka banka w przypadku przykurczu miesni?
  Pozdrawiam
  Joanna

 5. Pani Malwino!
  Miesiączka nie jest przeciwwskazaniem do stawiania baniek ani masażu bańkami.
  Pomiędzy cyklami 10 masaży powinno się robić przerwy trwające około 1 miesiąc.

  Pozdrawiam!

 6. Pani Doktor
  Stosuję bańki chińskie na cellulit i jestem aktualnie po 8 takich masażach. Czy miesiączka jest przeszkodą w masażu czy dalej mogę go kontynuować tak by skończyć cały cykl 10 masaży?
  Czy właściwie powinnam robić jakąś przerwę miedzy cyklami jeśli cellulit nie znikł w całości czy mam się masować aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu??

  Pozdrawiam

Comments are closed.